pl en es de
zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
 


Skype

+48 875683286
e-mail

 

RSS
Gościniec Drumlin

Wycieczki statkami po Niemnie od Druskiennik do Zalewu Kurońskiego

Po Niemnie możemy pływać na czterech odcinkach rzeki, zaczynając od granicy z Białorusią. Pierwsza wycieczka stateczkiem po rzece trwa około trzy godziny. Zaczyna się w litewskim kurorcie Druskiennikach i wiedzie malowniczą doliną do Liszkawy. Po zwiedzaniu barokowego klasztoru dominikańskiego powrót do uzdrowiska , a potem do wyboru: Aqua Park, Snow Arena lub park linowy.

 

Druga wycieczka jest na odcinku w okolicach drugiego litewskiego uzdrowiska. Można sie udać na godzinny rejs w górę rzeki w okolice gdzie Niemen wije się przez lasy okolic Punii.

 

Trzeci rejs można odbyć z Kowna po Morzu Kowieńskim - zalewie na Niemnie po spiętrzeniu wody przy budowie elektrowni wodnej. Wycieczkę można połączyć ze zwiedzaniem Muzeum Etnograficznego w Rumszyszkach i pieknego zespołu klasztornego w Pożajściu.

 

Na koniec zostaje najciekawsza wycieczka w dół rzeki do Zalewu Kurońskiego. Całodniowa wyprawa połączona jest z 5-cio godzinnym pobytem w Nidzie na mierzei. Jest wystarczająco dużo czasu na kąpiel w Bałtyku, spacer po uroczym kurorcie. Można wypożyczyć rower na wyprawę po nadmorskich wydmach rozbudowaną siecią dróżek rowerowych a na koniec powspominać dzień w klimatycznych restauracjach.

 

Strona główna
WWW.Augustyn