pl en es de
zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
 


Skype

+48 875683286
e-mail

 

RSS
Gościniec Drumlin

W tonacji rocka, bluesa i nie tylko

 

Szczepan, ile lat już się znamy.

 

Wiesz Marku chyba będzie jakieś 7 - 8 lat. Zatelefonowałeś do mnie w sprawie koncertu gitarowego dla Twoich gości.

 

No tak. Po przyjeździe na Suwalszczyznę i postawieniu od podstaw Drumlina szukałem przez Krzyśka gitarzysty na kameralne koncerty w gościńcu. Chodziło mi o muzyka, który da odpowiednią oprawę do klimatycznego miejsca. Wróćmy do pierwszego koncertu.

 

Grałem dla Twoich gości na kameralnym rodzinnym bankiecie. Były hity popowe, rockowe, trochę śpiewałem kultowe piosenki Nalepy i Niemena. Chciałem nawet zagrać mniej znaną fugę Bacha ale odpuściłem. Po koncercie wspomniałem o tym i goście żałowali, że się nie odważyłem.

 

Koncert był bardzo udany. Przedłużył się o godzinę. Atmosfera była wspaniała. Następna okazja trafiła się dopiero po dwóch latach.

 

Grałem prawie do białego rana. Nie chcieli mnie wypuścić, tak im się podobało. Zamawiali mnie później na koncerty firmowe i rodzinne.

 

Wtedy zdecydowałem się wprowadzić czwartkowe koncerty gitarowe w kawiarni, którą właśnie otworzyłem. Co możesz powiedzieć o nich z pozycji muzyka.

 

Gra u Ciebie sprawia mi dużo radości. Nie każdy koncert ma taki nastrój, jaki bym sobie życzył. Trafia się różna publiczność. Są tacy, do których nie przemawia repertuar inny od disco polo a słuchanie muzyki w technice fingerstyle jest wprost nudne.

 

Też  to zauważyłem. Osobiście źle się czuję w takich sytuacjach.

 

Muszę obserwować reakcję z sali. Ratuję wieczór grą, której nie lubię, bardziej z repertuaru ogniskowego, tam gdzie powinny płynąć ambitne nuty. To nie jest miejsce do obniżania muzycznej poprzeczki.

 

Repertuar nie zawęża się tylko do utworów instrumentalnych. Przecież mówisz o sobie jako o gitarzyście śpiewającym a nie piosenkarzem grającym. Na każdym koncercie masz kilka przerywników wokalnych. Zawsze "Beata z Albatrosa". Jaka była historia tej piosenki?

 

CDN...

Strona główna
WWW.Augustyn