pl en es de
zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
 


Skype

+48 875683286
e-mail

 

RSS
Gościniec Drumlin

Plenery fotograficzne na Sejneńszczyźnie, nad Wigrami i w Suwalskim Parku Krajobrazowym

Suwalszczyzna to wyjątkowo przyjazna kraina dla fotografujących krajobrazy. Przeglądając albumy ukazujące piękno Mazur, Podlasia czy wspomnianej Suwalszczyzny dostrzega się pewne różnice w zapisie obrazu. Każdą z krain Pięknego Wschodu obiektyw widzi w odmiennych barwach.

 

Szczególnie widoczne jest to w albumie "Taka jest Polska" autorstwa Piotra Cieśli, pokazującym fotogramy pięciu regionów Wschodniej Polski: (Suwalszczyzny, Podlasia, Polesia, Lubelszczyzny i Bieszczad) w czterech porach roku. 

 

Fotogeniczność Suwalszczyzny wyróżnia ją z uwagi na unikalne światło:

 

Wiosna choć spóźniona w stosunku do Polski zachodniej i południowej rekompensuje wspaniałymi barwami świerzej zieleni w drugiej połowie maja, gdzie w innych regionach liście już przybrały ciemniejsze barwy zieleni.

 

Lato mieni się pastelowymi barwami w mgliste poranki po krystaliczne powietrze, niesamowity wygląd płynących jak statki po niebie puszystych obłoków szczególnie malowniczych pod koniec wakacji.

 

Jesień przychodzi na Suwalszczyznę na początku września. Na kolorową paletę liści na drzewach w Bieszczadach Beskidach i Sudetach musicie jeszcze trochę poczekać. My to już mamy.

 

Zima to pora odrealnionego  krajobrazu z liściastymi drzewami, przybranymi szadziowym całunem na tle błękitnego nieba, zasypanego migocącym w promieniach słońca skrzypiącym pod stopami zmrożonym śniegiem, czyniąc ją Baśniową Krainą.

 

Fotografując pierwszy plan w tle zawsze będą widoki trudne do opisania. To może wyrazić tylko obiektyw i oko fotografujacego. To Kraina Moren wyróżniająca się z pośród innych obszarów naszego kraju najmłodszą forma ukształtowania polodowcowego krajobrazu.

 

Chcecie lepiej fotografować. Nauczyć się zasad kompozycji i znaleźć swój niepowtarzalny styl postrzegania piękna krajobrazu?

 

Proponujemy następujące foto - warsztaty:Strona główna
WWW.Augustyn