pl en es de
zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
 


Skype

+48 875683286
e-mail

 

RSS
Gościniec Drumlin

Svyturys znaczy Latarnia Morska


Svyturys ExtraSvyturys Extra DraughtSvyturys BaltijosSvyturys Baltas Svyturys Nefiltruotas RawSvyturys Adler BockSvyturys StriptausisSvyturys SvyturioSvyturys GintarinisSvyturys MemelbrauSvyturys NealkoholinisSvyturys Salyklo Gira


  

Svyturys Extra

 

To klasyczny Dortmunder wprowadzony do produkcji w 1995 roku.  Pierwsze litewskie piwo, które zdobyło złote i srebrne medale na międzynarodowych piwowarskich konkursach. Najpopularniejsze piwo na Litwie.


Subiektywnie:

Jest warzone z jęczmiennego słodu, ryżu, gorzkiego i aromatycznego chmielu. Być może część tajemnicy wyjątkowości tego trunku leży w odpowiedniej kompozycji  ryżu z innymi składnikami piwa.

 


   

Svyturys Extra Draught

 

Legendarne piwo - pierwsze niepasteryzowane o głębokim smaku beczkowego piwa z gęstą białą pianą.

Subiektywnie:

Harmonijny aromat, bogaty, gładki i długotrwały zapach przy ledwo wyczuwalnej goryczce chmielu. Pierwsze piwo z serii "Tradycyjna Kolekcja" w oryginalnych butelkach z wytłaczanym logo browaru.

 


 

Svyturys Baltijos

 

Piwo ciemne Marcowe, warzone od 1965 roku. W swojej kategorii Baltijos zdobył brązowy medal na Piwnych Mistrzostwach Świata.

Subiektywnie:

Piwo o czerwonym, bursztynowym kolorze, lekko słodkie o bogatym, długotrwałym karmelowym smaku. Wyczuwalna goryczka typowa dla piw ciemnych, palonych.

Przeczytaj artykuł o degustacji piw Svyturys >>

 


 

Svyturys Baltas

 

Piwo pszeniczne - drugie z serii "Tradycyjna Kolekcja". Charakteryzyje się subtelną nutą zapachową i smakową goździków co czyni je oryginalnym.

Subiektywnie:

Baltas ma świeży smak i aromat, poszerzony o nutę bananów, śliwek i skórki pomarańczowej. Niefiltrowane, mętne, najlepiej wypić z plasterkiem cytryny w mocno schłodzonej dedykowanej szklance.

 


 

Svyturys Nefiltruotas Raw

 


Niefiltrowane Żywe jest kolejną pozycją w serii "Tradycyjna Kolekcja". Bardziej przypomina napój alkoholowy niepasteryzowany o niepowtarzalnym smaku i aromacie.

Subiektywnie:

Jabłkowa nuta i łagodny smak długo pozostaną w pamięci. Naturalnie mętny o złocistym kolorze i gęstej pianie.  z  subtelnym zapachem drożdży i słodu jęczmiennego szczególnie polecane jest do past i spagetti.

 


 

Svyturys Adler Bock

   

Klasyczny koźlak - ostatni z "Tradycyjnej Kolekcji". O mocy 7% alk. uzupełnia paletę gatunkowych piw. Charakterystyczny smak słodowy doskonale uzupełnia: pomarańcza. kardamon, cynamon i wanilia.

Subiektywnie:

Składniki warzonego piwa dają przyjemny bukiet aromatyczno smakowy, który stawia ten złocisty trunek w pierwszym szeregu w rywalizacji z innymi piwami tego gatunku.

 


 

Svyturys Striptausis

 

Najmocniejszy ze Svyturysów - 7,5% w stylu Bock o jasnej barwie, mocnym aromacie słodu, chmielu, drożdży piwnych i świeżej wody.

Subiektywnie:

Dla mnie zbyt mocne i to jedyna negatywna uwaga. Pozostałe walory: słodkawy smak i bogaty silny aromat  rekompensuje subiektywne odczucie.

 


  

Svyturys Svyturio

 

Piwo w stylu Maibock o mocy 6% alk. jasno bursztynowego koloru  z  wyrazistym aromatem słodowym z lekko wyczuwalną  goryczką chmielu.

Subiektywnie:

Jak wszystkie piwa tego browaru mają to coś - niepowtarzalny smak, zapach i chęć picia w dobrym towarzystwie.

 


 

Svyturys Gintarinis

  

To klasyczny Pilsner o kolorze jasno bursztynowym ze słodu pilzneńskiego o zawartości alkoholu 4,6%

Subiektywnie:

Być może najlepszy  litewski Pilsner - a z pewnością - tak dobry jak ostatnio wyprodukowany w Browarze Utena Pilsener.

 


   

Svyturys Memelbrau

 

Piwo zaliczane do Marcowego o mocy 5,3% alk. - jest  warzone wg. specjalnej technologii z użyciem trzech rodzajów słodu: jęczmienia, pszenicy i karmelu co daje niepowtarzalny smak i aromat.

Subiektywnie:

Dawniej piwo dostępne było tylko w okolicach Kłajpedy. Poluję na nie drugi rok i jak zdobędę podzielę się opinią.

 


       

Svyturys Nealkoholinis

 

Piwo bezalkoholowe opracowane wg.  technologii stosowanej przy piwach z zawartością alkoholu z pominięciem fermentacji przy jego warzeniu.

Subiektywnie:

Niczym się nie różni od tradycyjnego piwa. Zachowuje smak i aromat Svyturysa Extra. Jak mawia kolega - jest jak każde piwo - po spożyciu trzeba oddać.

 


 

Švyturio salyklo gira

 

Kwas chlebowy - nowość browaru, który przy szerokim asortymencie piw jakby zapomniał o ofercie popularnego napoju na Litwie. Uzupełnił wreszcie lukę wypuszczając na rynek jeden z najlepszych kwasów.

Tadycyjnie gotowany  słód w procesie naturalnej fermentacji, bez sztucznych substancji słodzących, bardziej przypomina dobry domowy wyrób niż przemysłowy  sztucznie gazowany napój.

  


 

do góry >>

 

 

 

 

Strona główna
WWW.Augustyn